zuzaa

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Dorty

Mramorovaný korpus od Dáši










POTŘEBNÉ PŘÍSADY


250g hladké mouky, 1prášek do pečiva (necelý), 4 vejce, 240g cukru moučka, 150ml oleje, 100ml vroucí vody, kakao
pařížská šlehačka - 2 smetany na šlehání, 2 čokolády na vaření (á 100g), ztužovač šlehačky

POSTUP PŘÍPRAVY

Ušleháme bílky s polovinou cukru ( s 120g). v druhé míse šleháme žloutky s dalšími 120g cukru, můžeme přidat vanilkový cukr. Postupně přiléváme olej, mouku zamíchanou s práškem do pečiva a vodu.
Nakonec vmícháme sníh. Třetinu těsta dáme zpátky do nádoby, kde jsme šlehali bílky a obarvíme ji kakaem ( nevím, kolik napsat, určitě to jsou 2 lžíce, poznáte podle barvy...)

Do vymazané formy střídavě klademe těsto po lžících. dáme na střed formy jednu lžíci tmavou a na to dvě lžíce světlého těsta. Takto to stále opakujeme až do spotřebování těsta. Nemícháme!!! tento postup způsobí to, že se těsto pomalu rovnoměrně rozlévá a vytvoří po rozkrojení jakési vrstvy či proužky.

Pečeme ve vyhřáté troubě na střední teplotu. Pozor, těsto má někdy tendenci udělat uprostřed bouli, po upečení dort hned vyklopte, tím se to srovná... Těsto je naše oblíbené, je takové mechové, moc dobré...;)

Na krém jen nalámeme čokoládu do šlehačky a zahřejeme, postupně mícháme. necháme prochladnout a pak vyšleháme se ztužovačem.

Dort jsem rozkrojila dvakrát, na spodní patro jsem dala marmeládu a banány na kolečka (nemusí být), na horní pak krém.
Žádné komentáře
 
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět♥ ♥ ♥ ♥ ♥