zuzaa

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Dorty

MedovníkPOTŘEBNÉ PŘÍSADY


1 hera, 3 vejce, 3 větší lžíce medu, 300 g cukru, 400g hladké mouky, jedlá soda (10g)
1. krém - 1 slazené kondenzované SALKO, 100 g másla
2. krém - 250 ml mléka, 3 lžíce dětské krupičky, 200 g moučkového cukru, 200 g másla

POSTUP PŘÍPRAVY

Předem si uvaříme SALKO (neotevřenou konzervu vaříme 2 hodiny ve vodě, případně 1 hodinu v papiňáku).
Ve vodní lázni rozpustíme Heru, přidáme k ní 3 lžíce medu a mícháme, dokud se nespojí. Přidáme vajíčka a vyšleháme šlehačem. Pak přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Přisypeme polovinu mouky s jednou sodou a nad vodní lázní stále šleháme. Sundáme z vodní lázně, přidáme zbytek mouky a důkladně šleháme ještě alespoň pět minut.
 
Připravíme si bílý pečící papír, na který jsme si předem předkreslili kola (podle velkého mělkého talíře). Množství těsta vyjde na 8-10 placek. Stěrkou naneseme v tenké vrstvě na pečící papíry, důkladně roztíráme. Natíráme s přesahem asi 1 cm. Dáme péct na 180°C, každou placku pečeme asi 5 minut, hlídáme!! Těsto musí zkaramelizovat.
 
Upečené placky ořízneme nožem podle talíře, který jsme překreslili na papír. Ořezky si dáme stranou. Potom je rozdrobíme, přidáme k nim ořechy (cca 50 g) a použijeme na posypání medovníku.
 
1. Krém - uvařené, vychladlé SALKO vyšleháme s máslem.
2. Krém - z mléka a krupičky uvaříme kaši. Necháme důkladně vychladnout. Vyšleháme si máslo s cukrem a pak po lžících vešleháme krupičkovou kaši (Musí mít stejnou teplotu!!)
 
Promazávání dortu - první plát namažeme jedním krémem a přitiskneme další placku. Tu pomažeme druhým krémem a takto pokračujeme až do spotřebování placek. Potom zbytky krémů smícháme a pomažeme s ním boky medovníku. Nakonec celý medovník posypeme rozdrobenými ořezky.
 
Medovník necháme minimálně 2-3 dny v chladu uložit, pak teprve můžeme nakrojit.


Žádné komentáře
 
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět♥ ♥ ♥ ♥ ♥