zuzaa

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Tipy, triky, radyPokud chceme docílit krásně rovného korpusu, stačí dodržet pár základních pravidel:
 Podle dna formy si vystřihneme tvar z pečícího papíru a umístíme ho do formy a rovnoměrně nalijeme těsto. Boky NEVYMAZÁVÁME ANI NEVYSYPÁVÁME. Pečeme ve vyhřáté troubě (já peču na 175°C v dolní třetině trouby). Zda je korpus upečený, zjistíme pomocí špejle - těsto se na ni nesmí lepit, pokud ji vytáhneme suchou, je korpus upečený. Pokud by začal svrchu nepřiměřeně tmavnout, ale uvnitř byl ještě syrový, položíme přes něj kus alobalu a dopečeme.
 
Po upečení necháme korpus stát 5 min ve formě, potom jídelním nožem objedeme boky a uvolníme je od formy. Vyklopíme na podložku nebo pečící papír a stáhneme z korpusu pečící papír, který byl uvnitř formy. Necháme vychladnout.
 
 Pokud se nám korpus během pečení vyboulil a sám se nesrovnal, položíme na něj otočenou formu, ve které jsme ho pekli a zatížíme. Já používám třeba hrnek s vodou (případně půllitr v případě velkého korpusu).
 
Korpus prořezáváme ideálně druhý den po upečení, méně se pak drobí. Podle velikosti prořezáváme 2-3x. Nožem s pilkou objedeme korpus kolem dokola a uděláme asi centimetrový zářez. Do zářezu umístíme nit, překřížíme konce a prokrojíme stejně, jako když krájíme knedlíky. Docílíme tím krásného, rovného a pravidelného řezu.
 
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje pečení♥ ♥ ♥ ♥ ♥ moje rodina ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ můj svět♥ ♥ ♥ ♥ ♥